Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lidi,

Je rok 2010. V příštím roce je sčítání lidu- prubířský kámen pro celé Moravské hnutí.

Nehledě k této události, je potřebné vyjít vstříc k lidem, na vesnice, do hospod, mezi sportovce, mládež. Prostě je čas jednat.

Myslíme-li to s národním obrozením a Moravským povědomím vážně, máme už jen pár měsíců na to, abychom přesvědčili lidi, že "Moravská otázka" není jen podhoubí pro propagaci politických stran těsně před volbama, nebo před sčítáním lidu, ale že je to každodenní život u nás na Moravě.

Spojme se!

Hledám Moraváky:

ve sportovních klubech: abychom mohli uspořádat sportovní akce pro Moraváky a jejich děti, abychom mohli vychovávat budoucí generace nejen v duchu fair-play, ale také v duchu lásky a hrdosti na Moravu

ve vlastivědných kroužcích: abychom mohli zachovat a dále šířit naši kulturu a dějiny a vzbudit v lidech pocit hrdosti na svůj kraj. Potřebujeme obnovit zašlé zvyky na venkově, musíme znát co lidé dělávali a jako to u nich chodilo.

ve vesnicích: aby ve své vesnici pomohli s organizací a zakládáním Moravských besed, vylepováním a šířením různých letáků a hlavně přitáhli pozornost těch, kteří se již v minulosti přihlásili k moravské národnosti a žijí s pocitem, že tím to asi taky zhaslo.

v národopisných souborech: aby svými vystoupeními opět předvedli krásu naší bohaté kultury, lahodnost naší hudby, nádheru krojů a rozšířili mezi lidi písně Moravy.

v různých kapelách, divadelních ochotnických kroužcích: aby sme mohli jejich práci aktivně propagovat mezi lidi a přilákat je k moderní Moravské scéně

Pokud na Moravě nebude živo po Moravsku - nebudeme mít své úspěšné lidi, vynálezy, úspěchy - nebude ani mnoho důvodů pro mladé lidi, být na svou zemi hrdi

Tato výzva je nepolitická - neusiluje o dosažení žádného politického cíle, chce jen postupně budovat na Moravě jednotu a patriotismus.

Pokud se s tímto textem alespoň trošku dokážete identifikovat, napište mi e-mail.

Do e-mailu uveďte nějaké jméno, hlavně obec a co múžete udělat, respektive čemu rozumíte nejlépe.

Děkuji