Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výkladový slovník ČECHIZMŮ

5. 3. 2010

"zdravím do čech" - tento častý pozdrav komentátorů ČT naznačuje, že pro Moravu se blýská  na lepší časy a roste její samostatnost, enom nás ještě nepozdravujou.....

"češi kradou" - tento nadpis jsem si dnes 2.3.2010 přečetl na seznam.cz. No, tímto se jasně najevo dává, že Moravané sou kultivovanější národ.

 "česká hokejová reprezentace"- je sportovní oddíl, který je složený výlučně z Čechů. Vyznačuje se především tím, že od té doby co přestali být reprezentací České republiky, nic nevyhráli. No jo, bez nás jim to nepůjde.

"moravský rodák"- označení pro člověka u kterého si povětšinou komentátoři nejsou jistí jeho národností.

 "země koruny české"- jsou v dnešním významu země, kde se ještě pořád používá k placení měna zvaná Koruna česká. Politici se srdnatě brání zavedení Eura, protože potomu už tyto země nebudou zeměmi koruny české, ale zeměmi Eura a Češi tak ztratijou další oblbovák na Moravany.

"kraj Vysočina"- spasklený název pro západní území Moravy, které hraničí s českou kotlinou. Jedná se o kraj vyznačující se svou hornatostí až trnitostí- stejně jako zbytek Moravy, páč čechům je to pořád trnem v oku.

"Česká pošta"- organizace založená Českou republikou s působností na celém území státu. Vzhledem ke skutečnosti, že je česká, chodí lidem na Moravě pošta nejdýl a občas nedonde vůbec. Podle posledních výzkumů Dr.Krholy, chodí poštovní zásilky nejlépe v Praze, potom následují čechy a nakonec Morava. Vzhledem k výše uvedenému bude část PSP ČR iniciovat změnu názvu na PRAŽSKÁ POŠTA.

 "poslanecká obstrukce"- nový způsob výdělečné činnosti. Jedná se vlastně o to, že poslanec sedí a dělá všecko pro to aby nic nedělal. Jak poznamenal jeden "zaručený, nejmenovaný zdroj" - je to mnohdy namáhavější než něco dělat. Část poslanců přemýšlí nad tím, zda nejít do stávky, protože za obstrukce jsou placeni stejně jako za "práci", což při namáhavosti obstrukce vede k nedoceňování vynaloženého úsilí.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář