Jdi na obsah Jdi na menu
 


Volební odhad

23. 5. 2010

Sice s notným spožděním, ale přeci jen uvádím svůj volební odhad pro stranu Moravané. Su ted dost pracovně vytížený a bohužel se potloukám po světě, ve kterém je slovo internet skoro urážkou, takže jen v krátkosti.

Nemyslím, že by nastal nějaký zásadní volební debakl. Každá strana má své skalní voliče. Takže můj odhad je 11 500 až 12 000 hlasů, tedy zhruba o 500 méně než tomu bylo v minulých volbách.

Snažil sem se analyzovat problém ze všech stran, ale kloudného, odůvodnělého odhadu sem se nedobral. Z jedné strany je to sektářství, které provozuje tato strana, na straně druhé zase figuruje skutečnost, že volby probíhají v souběhu s akcí Za Moravskou vlajku, která třeba spoustě lidí napoví jak to s Moravou a Moravany je.

Jiný pohled je naštvanost a omrzelost lidí ze současné politické scény, na druhou stranu neustálá neschopnost ps Moravané nabídnout ucelený, reálný a promyšlený volební program.

Nicméně, přál bych ps Moravané i přes všechny výhrady které mám, hodně úspěchu ve volbách a spíše nárůst hlasů, než jejich propad. Je to naše jediná politická strana - vedení se dá vyměnit, program dodělat, ale jinou našu stranu těžko na Moravě seženeme.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re:parádní odhad

(občan-moravan, 30. 5. 2010 15:02)

Děkuji. Také doufám, že už se to konečně hne směrem k reálné politice a ps Moravané opustí roli ušlápnutého chudáka s vlastní vidinou nové slávy zašlých časů. Otázka zní, jak tomu můžeme pomoci, co pro to můžeme udělat? Do jaké míry se podaří zapojit inteligenci Moravy do politické činnosti?

Parádní odhad

(Jan Lachman, 30. 5. 2010 10:59)

Gratuluji Vám k téměř přesnému odhadu výsledku PSM v parlamentních volbách. Ovšem takový výsledek lze považovat za totální fiasko "Novotnovců" a jejich "vůdce", což je snad už konečně přivede k myšlence zbavit se ho. On sám to po vzoru skutečných politiků neudělá, na uvažování vlastníka maturitního vysvědčení z gymnázia je to poněkud mnoho.