Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nové plachty - starý vítr

3. 6. 2011

     Jak už sem zmínil, dlouho sem se neúčastnil diskuzních fór a źáměrně sem vynechal návštěvy všech stránek různých promoravských institucí stran a hnutí. A tak sem měl možnost si porovnat co se za ten rok změnilo.

     Snad nejvýznamější změnou pro mne je kompletní výměna vedení PS Moravané. Když sem zabrouzdal na jejich stránky tak mě opravdu překvapilo, že došlo k tak radikální změně. Očekával sem i změnu volebního programu a proměnu sektářského chování strany navenek. Ba dokonce sem si začal myslet, že snad po sjezdu strany v Kyjově nabere PS Moravané nový směr - směr k úspěšné politické straně. A tak sem klikal dál a dál a zjišťoval............

     Upoutaly mě fotky z pietního aktu uctění památky Doc.Bárty, bezesporu největší pro-moravské postavy politického dění v ČSR po listopadu 89. Vlajky a věnec s nápisem VĚRNÍ MORAVANÉ mi spíš připomínají demonstraci nějakého neonacistického spolku než pietní akt. Nejsem si jistý zda tato akce rehabilituje moravská hnutí, nebo spíš jen podpoří ty, co si myslí že PS Moravané sou nějací pomatení neonacionalisté. Ani deklarovaný "značný zájem veřejnosti" na fotkách nevypadá tak "značně", ale je to jen můj názor po odpočinku od "krmení".

     Překlikl sem na volební program s nadějí, že nové vedení bude mít i nový program. Tak nic. Zarputilé tvrzení o tisíciletých dějinách, samostatnosti, ústavách a podobných nesmyslech zůstaly na svých místech. Program není ani levicový, ani pravicový, řekl bych že je skoro národně- sociální.

    Klikám na diskuzní fórum..... a už su doma, pořád to stejné, stejní diskutéři, pořád plky o čechistickém státě, panevropském uspořádání Moravy v Evropě regionů, kritika a odstřel názorů mimo "hlavní MYŠLENKOVÝ tok". No, kdybych žil 1 000 let, tak se nedočkám německého kancléře, který by řekl: "HURÁ, ať žije Evropa regionů !!!! Rozpouštím tímto Německo´- fungující stát se silnou ekonomikou a silnou vyjednávací pozicí v EU, užíjte si !!!! Sláááávááá !!!!!! :-) :-) To dřív bude strom klobásovník roubovatelný stejkama.......

     Podtrženo a sečteno, za ten rok se tu vlastně nic nezměnilo, ani poučení z volebního neúspěchu strany se neodehrálo. Vedení je nové, ale názory a myšlenky se drží kolorytu.

     Přeji PS Moravané nejen ty nové plachty, ale i nový a hlavně svěží vítr !!!!! 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re:Dobré články

(občan-moravan, 13. 6. 2011 7:17)

Zdravím,
pauza byla nutná, opravdu sem se potřeboval povznést nad demagogie ať z jedné či druhé strany. Psát budu, o tom žádná.
Moc díky za podporu. Přeji vše dobré.

Dobré články

(Jan Lachman, 11. 6. 2011 22:04)

Tak po velmi dlouhé době konečně nové články. Nejsou vůbec špatné, osobně v nich nacházím mnoho pravdy. Jak jsem už tady jednou napsal, z urážek primitivů si nic nedělejte, hlupáci budou řvát vždy. Je to totiž jediná jejich přednost. Jak se bude vyvíjet PsM po neslavném odchodu divokého hulváta je zatím obtížné odhadnout. První signály však nevěstí nic moc dobrého. Snad jen urážek a vulgarity bude méně. A vy pište, pište a pište. Jsem zvědav na vaše další postřehy.